مطالب خواندنی

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 642

پنج شنبه, 05 -2667 07:02

نتایج درمان با لیزر ایلایت 2018

دستگاه ایلایت و درمان لیزری با آن به ندرت عوارض جانبی به دنبال دارد، با این حال احتمال دارد برخی بیماران با قرمزی و ورم مختصر ناحیه درمان مواجه شوند. البته این عوارض معمولاً ظرف چند ساعت برطرف می‌شود. تاول زدن یا کبودی نیز از عوارض بسیار نادر درمان است که عموماً پس از گذشت مدت کوتاهی از بین می‌رود.

همچنین پوست گاهی پس از درمان تغییر رنگ می‌دهد و پس از یک یا دو هفته به رنگ عادی بر می‌گردد. مهم‌ترین مراقبت پس از درمان این است که از نور خورشید دوری کنید و درمان‌های گرمایی، سونا و برنزه کردن را برای مدتی فراموش کنید و استفاده از کرم ضدآفتاب بر روی ناحیه لیزر شده را همیشه با یاد داشته باشید. موهای زائد پس از ۲۰ ـ ۱۴ روز می‌ریزد، دست کشیدن بر روی پوست به ریزش سریع موها کمک می‌کند. البته حس تمام بیماران در طول درمان یکسان نیست و به میزان ملانین موجود در مو بستگی دارد. افراد با موهای تیره‌تر و پوست تیره‌تر بیشتر از افراد با پوست و موی روشن‌تر دچار درد می‌شوند. برخی بیماران درد را بسیار جزئی و قابل چشم پوشی می‌دانند و برخی شدت ناراحتی را مانند خوردن کش به پوست توصیف می‌کنند که البته لحظه‌ای بیشتر طول نمی‌کشد.  موهای زائد پس از هر جلسه درمان کمتر، روشن‌تر و ظریف‌تر می‌شود و آهسته‌تر رشد می‌کند. موهای ناحیه درمان ظرف ۴ ـ ۳ هفته آتی می‌ریزد و پوست تا زمان تکمیل دوره درمان مدت کوتاهی بدون مو خواهد ماند.
در هر جلسه درمان فقط تعدادی از فولیکول‌ها در مرحله رشد قرار دارد، بنابراین درمان باید چند بار تکرار شود تا تمام فولیکول‌ها تحت تاثیر قرار گیرد. اکثر بیماران پس از ۸ ـ ۴ جلسه به نتیجه مطلوب می‌رسند، البته نتایج برای تمام بیماران یکسان نیست و به عامل‌های ژنتیکی و پزشکی بستگی دارد. از بین بردن موهای روشن‌تر بیشتر از موهای تیره‌تر طول می‌کشد.

خواندن 256 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 29 آذر 1397 07:50

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

تمامی حقوق سایت متعلق محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Search