مطالب خواندنی

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 642

چهارشنبه, 24 ارديبهشت 1399 07:40

نتیجه تحقیقات 2006 در مقایسه لیزر دایود و الکساندرایت

تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت چیست؟

یکی از محبوب ترین انواع لیزر برای حذف موهای زائد لیزر دایود پالسی است که طول موج آن کمی از الکساندرایت بلندتر است.

در  تحقیقی که در سال 2001 انجام گرفت این دو روش با یکدیگر مقایسه شدند تا مشخص شود کدام یک نتایج بهتر و ماندگارتری دارد. لیزر الکساندرایت رشد مو را 85 درصد کاهش داد در حالی که لیزر دایود باعث کاهش 84 درصدی رشد مو شد. چهار جلسه درمانی با هر دو روش منجر به کاهش نود درصدی رشد مو برای دوازده ماه شد. در سال 2006 تحقیقی در رابطه با اثر بخشی هر دو روش انجام شد و مشخص شد که هر دو تاثیر یکسانی دارند. هر چند لیزر دایود 28.6 درصد احتمال بروز عوارض جانبی دارد، در حالی که در لیزر الکساندرایت این مقدار 9.5 درصد بود.

نتیجه گیری: کدام دستگاه لیزر بهتر است؟

انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد به فاکتور های مختلفی بستگی دارد که یکی از این فاکتور ها، تیپ پوستی فرد می باشد که در این مقاله به آن اشاره کردیم. امروزه برای درمان بی خطر و موثر هر نوع پوستی لیزر متناسب با آن وجود دارد. اگر به دنبال حذف موهای زائد خود با لیزر هستید، بسیار مهم است که قبل از هر نوع درمان تحقیقات کافی انجام دهید. حتما با پزشک درباره ی نوع لیزری که استفاده می کند صحبت کنید تا اطمینان پیدا کنید که بهترین دستگاه لیزر مو به کار برده می رود تا بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد. ( درباره ی لیزر بودن آن مطمئن شوید زیرا بسیاری از مراکز از آی پی ال به جای لیزر استفاده می کنند ).

همانطور که میدانید و اگر هم در این مورد اطلاعی ندارید لیزر الکساندرایت و لیزر دایود از بهترین دستگاه‌های لیزر حال حاضر می باشند که کلینیک ها از این دو لیزر استفاده می کنند و بهترین نتیجه ها را هم از این لیزر ها گرفته اند . برای پوست های روشن تر لیزر الکساندرایت پیشنهاد می شود و برای پوست ها تیره تر لیزر دایود 

خواندن 111 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 24 ارديبهشت 1399 07:40

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

تمامی حقوق سایت متعلق محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Search